У третю суботу серпня відзначають Всесвітній день безпритульних тварин. Дата     з’явилася у     календарі 1992 року з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин   США (ISAR).

  Це нагода привернути увагу до проблеми, яка вже багато десятиліть існує в різних   країнах світу, в   тому числі і в Україні. Вона знайома усім великим містам, де гостро стоїть   питання будівництва   притулків для бездомних чотирилапих та їхньої стерилізації. Як   свідчить сучасний досвід, це   найгуманніші способи зменшення популяції бездомних   кішок та собак.

   Для більшості співтовариств, що займаються допомогою бездомним тваринам, девізом   стали слова   Пітера Скотта, засновника WWF (Всесвітнього фонду дикої природи):

  «Нехай ми не зможемо врятувати всіх, кого б нам хотілося, але ми врятуємо набагато більше, ніж ті,   хто навіть не намагався».

У цей день волонтери та громадські діячі проводять різноманітні заходи, намагаючись донести ідею відповідального ставлення до домашніх улюбленців.

Україна зараз перебуває на шляху боротьби за гуманне поводження з тваринами безхатченками. Ми відповідаємо за тих, кого приручили!